PROMOCJA ZDROWIA PRZEZ SPORT
PROMOCJA ZDROWIA PRZEZ SPORTKażdy z nas chciałby być sprawnym i zdrowym przez całe życie. Jedną z takich dziedzin, która pozwala na ich zachowanie jest właśnie sport. Ma to szczególne znaczenie dla rozwijającego się, młodego organizmu czyli dzieci i młodzieży. Obecnie obserwuje się spadek sprawności fizycznej uczniów. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest długotrwałe przesiadywanie przed komputerem.
Wychodząc temu naprzeciw, w dniach 16-17 maja w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców klas II o Puchar Przewodniczącego Sportu- Henryka Procka. Głównym jego celem była promocja zdrowia poprzez sport. W rozgrywkach wzięło udział pięć zespołów. Najważniejszym dla gimnazjalistów był sam start w turnieju, aktywne spędzanie czasu wolnego i dobra zabawa.
Najlepszym zespołem okazali się uczniowie z klasy II d: Boniewicz Jakub (najlepszy strzelec), Jaskólski Artur, Najdek Kacper, Piątkowski Norbert (najlepszy bramkarz) Sieczyński Marcin.
Puchary ufundowali i wręczali: radny - Rafał Lewandowski oraz sam przewodniczący Henryk Procek. Turniej prowadziła i sędziowała pani Katarzyna Sytkow