ZAWODY LEKKOATLETYCZNE- I MEMORIAŁ IM. TADEUSZA KAŹMIERSKIEGO
ZAWODY LEKKOATLETYCZNE- I MEMORIAŁ IM. TADEUSZA KAŹMIERSKIEGOTadeusz Kaźmierski urodził się w Inowrocławiu, był lekkoatletą- średniodystansowcem, mistrzem Polski w biegu na 800 m w 1957 i 1958 oraz w sztafecie 4 × 400 m w 1960, a także brązowym medalistą na 800 m w 1956 i 1959r. Był zawodnikiem klubów Unia Mątwy, Noteć Mątwy i Zawisza Bydgoszcz, wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem koszykówki dziewcząt w Szkole Podstawowej nr 15 w Inowrocławiu.
Ku jego pamięci, dnia 22 września 2012r. na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbyły się zawody lekkoatletyczne. Nie mogło zabraknąć na nich uczniów naszego gimnazjum, którzy odnieśli znaczące sukcesy, otrzymując pamiątkowe medale i puchary:
- w biegu na 100m- I miejsce zajęła Kamila Olender (1a), IV- Jakub Banaszak (2d), VII-
Karol Bauer (3e),
- w biegu na 300m- I miejsce wśród dziewcząt wybiegała Oliwia Dąbrowska, III- Aleksandra
Galant (1e); wśród chłopców na I miejscu uplasował się Filip Ligocki (2b), na III- Karol
Bauer (3e),
- w biegu na dystansie 800m I miejsce zajęła Klaudia Grosicka (1e), IV- Wiktor Bauer (1d),
- w skoku w dal najlepiej spisała się Angelika Boniśniak (1a), zdobywając I lokatę, II należała
do Łukasza Kunke (3e),
- w skoku wzwyż III miejsce zdobył Damian Michalak (2e), na dalszych pozycjach
uplasowali się: Bartłomiej Stempczyński (3b), Michał Grzelka (2d), Mikołąj Franczak (2e),
- w pchnięciu kulą- Piotr Wojdan wywalczył V miejsce.
Opiekunkami startujących były: Dorota Sadowska i Katarzyna Sytkow.
Serdecznie Gratulujemy!