OLIMPIJCZYK W NASZYCH PROGACH
OLIMPIJCZYK W NASZYCH PROGACHDnia 18 kwietnia br. w naszej szkole z wizytą pojawił się olimpijczyk pan Dariusz Białkowski, były kajakarz. Na spotkaniu z młodzieżą opowiadał o pozytywnych stronach uprawiania sportu, odkrył niektóre tajniki kajakarstwa, powrócił wspomnieniami do występów na olimpiadach. Na koniec społeczność uczniowska Gimnazjum nr 2 podziękowała olimpijczykowi za przybycie i wręczyła upominek.
Przyjazd znanych sportowców takich jak: Mariusz Zasada- gimnastyk, Antoni Rosołowicz, Dariusz Białkowski- kajakarze, Mariusz Leśniewski- kolarz, Paweł Wojciechowski- lekkoatleta odbył się na zaproszenie Inowrocławskiego Klubu Olimpijczyka.Był związany z udziałem gości w IX edycji imprezy „Polscy Olimpijczycy Dzieciom”. Brała w niej udział również reprezentacja naszego gimnazjum: Kinga Kieliszak (2d), Oliwia Dąbrowska, Klaudia Grosicka (1e), Filip Ligocki, Kacper Świątkowski (2b), Jakub Banaszak (2d). Po zaciętej walce w kilku konkurencjach sprawnościowych, uplasowaliśmy się na III miejscu.